הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה לכלבים היא למעשה זרם בתחום הפיזיותרפיה שבה נעשה שימוש במים תוך ניצול המאפיינים הייחודיים שלהם ולטובת המטופל. בשל העובדה שהיו לא מעט הצלחות לטיפול זה בבני אדם, בשנים האחרונות לא מעט מרכזים מציעים לבעלי כלבים לספק להם את הטיפול המדובר. הידרותרפיה לכלבים מהווה כיום טיפול שיכול לסייע לכלבים במגוון היבטים שונים.

כיצד הידרותרפיה לכלבים מסייעת להם?

הידרותרפיה מסייעת לכלבים לבצע תנועות שונות הנחוצות לתהליך שיקום לאחר פציעה, מחלה או ניתוח אורתופדי וזאת מבלי להפעיל את מלוא כובד הגוף על האזור הפגוע. כלבים המצויים בתהליך שיקום מהווים ללא ספק מועמדים טובים מאוד לטיפולי הידרותרפיה לכלבים. הטיפולים הללו מומלצים לרוב לכלבים הסובלים מפגיעות שונות בעמוד השדרה, בעיות באגן, בעיות במפרקים וברקמות הרכות וכן לכלבים אשר מחלימים מניתוחים שונים. הפעילות במתקני ההידרותרפיה קלה יותר ומאפשרת גם לכלבים אשר סובלים מכאבים משמעותיים מאוד לנוע בצורה קלה באופן יחסי.

פיזיותרפיה לכלבים במים – יתרונות הטיפול

אין ספק כי לטיפולי פיזיותרפיה לכלבים במים יש יתרונות רבים. הטיפולים מסייעים בשיפור הקואורדינציה של הכלב ולחיזוק הביטחון העצמי בכלבים שנפגעו. כל כלב שסובל מכאבים אורתופדיים, חולשה או צליעה, יוכל להפיק תועלת רבה מהטיפולים המדוברים. מעבר לכך הטיפולים מסייעים בחיזוק שרירים חלשים, בשיפור זרימת הדם וכן הם תורמים להאצת קצב הריפוי של רקמות פגועות ולהגדלת טווח התנועה של המפרקים.

נהוג להעניק את הטיפולים המדוברים לכלבים הסובלים מבעיות נוירולוגיות ואורתופדיות וכן לכלבים אשר סובלים ממוגבלויות כרוניות מולדות, כתוצאה מתאונה או כתוצאה מהגיל הבוגר שלהם.

מה צריך לדעת על WATER-WALKER?

ה-WATER-WALKER של חברת KEIPER הגרמנית הוא מוצר חדשני ובטיחותי אשר פותח בשיתוף עם בעלי חיים, וטרינרים ופיזיותרפיסטים. המוצר המדובר מומלץ על ידי בתי חולים לחיות מחמד בכל רחבי אירופה. מדובר על מתקן נגיש שמאפשר צפייה דרך זכוכית באופן היקפי על כל התנועות שמבצע הכלב במהלך האימון או הטיפול.

מערכת WATER-WALKER היא למעשה הליכון מים הייעודי לפיזיותרפיה וכן לפיתוח הגוף לכלבים. אם אתם מחפשים כושר לכלבים באמצעות אימון במים, המערכת המדוברת ללא ספק מתאימה לכם. מעבר לכך, היא מתאימה מאוד לטיפולי הידרותרפיה לכלבים. לאחר פציעה או ניתוח, כלב צריך לחזור ולאמן את הגפה הפצועה שלו, אך המשקל הטבעי של גופו עלול לגרום לו לכאב וסבל ועל כן, האפשרות לאמן את הכלב במים, ללא עומס על המפרקים וללא כאב, היא אפשרות יעילה מאוד שתסב את התוצאה הטובה ביותר לכל כלב.

מעבר לעובדה שהמכשיר המדובר מהווה כלי עזר איכותי מאוד בטיפולי הידרותרפיה לכלבים הרלוונטיים לצורך שיקום כתוצאה מתאונה כלשהי, ממוגבלות כלשהי ועוד, הרי שמדובר גם על מכשיר שתורם לפיתוח מסת שריר בכלבי תערוכה וכן לפיתוח הכושר של הכלב במגוון רחב של מצבים. כאדר כלב משתמש בהליכון מים, הוא עובד על לא מעט דברים בו זמנית ומשיג תוצאות איכותיות בזמן קצר.