כתובת

מושב מגשימים

הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה לכלבים
שימו לב❤️ במרכז הטיפולים שלנו לא משתמשים בחומרים לניקוי המים!! פרוות הכלבים ועורם הינו רגיש ופגיע ולכן אנו משקיעים משאבים רבים לשמירה על בריאותם. באמצעות מערכת פילטר ו-UV חימום/ קירור מהמתקדמות בעולם המסננת ומנקה את המים אנו מונעים פגיעה בבריאות העור והפרווה. ממש ככה, אפס סכנה!

הידרותרפיה לכלבים בשיטת IPD – עוצרים את ההתדרדרות הפיזית והרגשית של כלבך

אנו במרכז IPD עוסקים בשיקום של בעיות אגן אצל כלבים, צניחת אגן, מחזקים את השריר מסביב לאגן וכן הלאה. חשוב לצgzיין, הטיפול שנוכל להעניק לכלבכם האהוב אינו בהכרח מרפא, אבל הוא כן גורם לכך שהכלב יוכל לזוז יותר טוב, לקום, לעשות צרכים יותר בקלות ובאופן כללי, להנות מלכשכש בזנבו ולהיות הכלב שהוא. באופן זה, אנו משפיעים על כך שההתדרדרות לא תהיה גדולה יותר. בזמן שנותר לכלבכם האהוב, אנחנו נדאג שהוא או היא ירימו שוב את רגליהם כדי להשתין, יחזרו לשמוח ואפילו יחזרו לרוץ בחלק גדול מהמקרים. 

הידרותרפיה לכלבים היא למעשה זרם בתחום הפיזיותרפיה שבה נעשה שימוש במים תוך ניצול המאפיינים הייחודיים שלהם ולטובת המטופל. בשל העובדה שהיו לא מעט הצלחות לטיפול זה בבני אדם, בשנים האחרונות לא מעט מרכזים מציעים לבעלי כלבים לספק להם את הטיפול המדובר. הידרותרפיה לכלבים מהווה כיום טיפול שיכול לסייע לכלבים במגוון היבטים שונים.

טיפול הידרותרפיה לכלב

הידרותרפיה לכלבים – כיצד היא מסייעת להם?

הידרותרפיה מסייעת לכלבים לבצע תנועות שונות הנחוצות לתהליך שיקום לאחר פציעה, מחלה או ניתוח אורתופדי וזאת מבלי להפעיל את מלוא כובד הגוף על האזור הפגוע. כלבים המצויים בתהליך שיקום מהווים ללא ספק מועמדים טובים מאוד לטיפולי הידרותרפיה לכלבים. 

הטיפולים הללו מומלצים לרוב לכלבים הסובלים מפגיעות שונות בעמוד השדרה, בעיות באגן, בעיות במפרקים וברקמות הרכות וכן לכלבים אשר מחלימים מניתוחים שונים. הפעילות במתקני ההידרותרפיה קלה יותר ומאפשרת גם לכלבים אשר סובלים מכאבים משמעותיים מאוד לנוע בצורה קלה באופן יחסי.

הידרותרפיה לכלבים

היתרונות הטיפוליים במרכז I.P.D הידרותרפיה לכלבים 

 • אמיתי טל, בעלים ומנהל מרכז I.P.D, סיים בהצלחה סמינר טיפול במים בגרמניה. ב-8 השנים האחרונות, אמיתי טל צבר ניסיון רחב בתחום ההידרותרפיה, שהגיע אליו לאחר שצבר ניסיון קודם של 20 שנים בתחום האילוף.
 • אנו משתמשים במכשור הידרותרפיה שנחשב הכי מתקדם להידרותרפיה טיפולית. 
 • אנחנו שמים דגש על חומרי ניקוי שאינם רעילים במים, וכן שהכול טבעי, ממש בדומה לחומרים שמשתמשים בהם בספא לילדים. 
 • אין שום דבר כימי בתהליך הידרותרפיה טיפולית לכלבים במרכז I.P.D. 
 • במרכז IPD תמצאו מערכת סינון מתקדמת אשר מותקנת במים הטיפוליים. 
 • הכלבים אצלנו מפיקים את המיטב מהטיפול באמצעות אפשרויות של ויסות טמפרטורות חימום וקירור במים. 
 • אנו מפעילים חדר כושר לכלבים הכולל הליכון וכן הידרותרפיה, שמיועד הן בהיבט הטיפולי והן בהיבט של בניית תנועה לכלבי תערוכות.
 • ההליכון במרכז IPD מקצועי במיוחד וכולל בולמי זעזועים, כמו גם תוכנות מחשב לבניית התנועה והשיקום התנועתי של כלבים מכל הסוגים.

פיזיותרפיה לכלבים במים – יתרונות הטיפול

אין ספק כי לטיפולי פיזיותרפיה לכלבים במים יש יתרונות רבים. הטיפולים מסייעים בשיפור הקואורדינציה של הכלב ולחיזוק הביטחון העצמי בכלבים שנפגעו. כל כלב שסובל מכאבים אורתופדיים, חולשה או צליעה, יוכל להפיק תועלת רבה מהטיפולים המדוברים. 

מעבר לכך, הטיפולים מסייעים בחיזוק שרירים חלשים, בשיפור זרימת הדם וכן הם תורמים להאצת קצב הריפוי של רקמות פגועות ולהגדלת טווח התנועה של המפרקים. נהוג להעניק את הטיפולים המדוברים לכלבים הסובלים מבעיות נוירולוגיות ואורתופדיות וכן לכלבים אשר סובלים ממוגבלויות כרוניות מולדות, כתוצאה מתאונה או כתוצאה מהגיל הבוגר שלהם.

פיזיותרפיה לכלבים במים

מה צריך לדעת על WATER-WALKER?

ה-WATER-WALKER של חברת KEIPER הגרמנית הוא מוצר חדשני ובטיחותי אשר פותח בשיתוף עם בעלי חיים, וטרינרים ופיזיותרפיסטים. המוצר המדובר מומלץ על ידי בתי חולים לחיות מחמד בכל רחבי אירופה. מדובר על מתקן נגיש שמאפשר צפייה דרך זכוכית באופן היקפי על כל התנועות שמבצע הכלב במהלך האימון או הטיפול.

מערכת WATER-WALKER היא למעשה הליכון מים הייעודי לפיזיותרפיה וכן לפיתוח הגוף לכלבים. אם אתם מחפשים כושר לכלבים באמצעות אימון במים, המערכת המדוברת ללא ספק מתאימה לכם. מעבר לכך, היא מתאימה מאוד לטיפולי הידרותרפיה לכלבים. לאחר פציעה או ניתוח, כלב צריך לחזור ולאמן את הגפה הפצועה שלו, אך המשקל הטבעי של גופו עלול לגרום לו לכאב וסבל ועל כן, האפשרות לאמן את הכלב במים, ללא עומס על המפרקים וללא כאב, היא אפשרות יעילה מאוד שתסב את התוצאה הטובה ביותר לכל כלב.

מעבר לעובדה שהמכשיר המדובר מהווה כלי עזר איכותי מאוד בטיפולי הידרותרפיה לכלבים 

הידרותרפיה לכלבים WATER-WALKER

הרלוונטיים לצורך שיקום כתוצאה מתאונה כלשהי, ממוגבלות כלשהי ועוד, הרי שמדובר גם על מכשיר שתורם לפיתוח מסת שריר בכלבי תערוכה וכן לפיתוח הכושר של הכלב במגוון רחב של מצבים. כאשר כלב משתמש בהליכון מים, הוא עובד על לא מעט דברים בו זמנית ומשיג תוצאות איכותיות בזמן קצר.

יתרונות השיקום ההידרותרפי במרכז IPD

כאמור, במרכז IPD אנו מתמחים בשיקום הידרותרפי וכן בעזרת הליכונים מקצועיים מבוססי תוכנות מתקדמות. מה עושות התוכנות? למשל: 

 • ישנה תוכנית עבודה ייעודית לכל כלב, כי לא כל כלב צריך את אותה הפעילות. 
 • ניתן למקד את הטיפול בצורה מאוד פרטנית, כמו למשל חיזוק רגל אחורית, לפתח חזה, לחזק חלק עליון, לבנות מסת שריר, לבנות תנועה אצל כלבי תערוכות ועוד. 
 • התוכנות שאיתן אנו עובדים מאפשרות התאמה אישית לכל כלב וכלב.

הידרותרפיה לכלבים

מבחינה טיפולית, המרכז שלנו מתמחה בבעיות בעמוד השדרה, בכלבים שחטפו מכה, כלבים אחרי ניתוחים, בעיות מפרקים ועוד. במהלך הטיפול, אנו לא מעמיסים על העצמות בזכות היות הכלב במים, ואנו עובדים אך ורק על השרירים והאזורים הפגועים או הדורשים בנייה. 

יחד עם זאת שמרכז IPD הוא בין המרכזים המנוסים בתחום ההידרותרפיה לכלבים בארץ, אנחנו הכי זולים בשוק. המפגשים הם של חצי שעה, כאשר העלות של 10 מפגשים היא 700 שקלים בלבד.

צרו עמנו קשר כיום, תתארו לנו את מצב הכלב וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות אונליין או בטלפון.