כתובת

מושב מגשימים

חפירת בורות

כלבים נהנים לחפור בורות. לחלק מן הגזעים, חפירת בורות הוא אינסטינקט טבעי. כלבים חופרים בורות במטרה להחביא חפצים, הם אוהבים להחביא חפצים ולחזור אליהם מאוחר יותר. בימי הקיץ חפירת הבור חושפת אדמה קרירה יותר שם הם אוהבים לשכב ולהתקרר.
ישנן מספר שיטות המאפשרות שליטה ומניעת חפירת הבורות על ידי הכלב. אנו נמנה רק שתיים מהן. הראשונה תמנע מהכלב לחזור ולחפור באותו מקום בו חפר, אולם הכלב ילמד לחפור במקום אחר. בשיטה השנייה אנו זקוקים לקולר מיוחד. בקולר זה יש מקום מיוחד למילוי תרסיס טבעי בריח איקליפטוס וכאשר הכלב חופר מתיז הקולר את ריח האיקליפטוס.

כיוון הכלב לחפירה במקום מסוים
אם חצר ביתך מבולגנת ותסכים לכך שכלבך יחפור רק במקום אחד, שיטה זו יכולה להיות יעילה עבורך. ייקח מעט זמן עד שתראה תוצאות, וכמו כן תידרש לעקוב אחר כלבך בכל פעם שייצא לחצר. קח את כלבך לאזור בו אתה מסכים שיחפור והחבא לו מתחת לאדמה חפץ אותו הוא אוהב. הרשה לכלב לחפור עד שימצא את החפץ וברגע בו ימצא תן לו המון חיזוקים חיוביים ואפילו מעט מזון אותו הוא אוהב. עשה תרגיל זה במשך מספר ימים והקפד תמיד להחביא את החפץ במקום בו אתה מרשה לכלבך לחפור. כמו כן הקפד להשגיח כי כלבך לא חופר באזור אחר. אם תמצא את הכלב חופר במקום אחר אל תתבייש לתקן אותו ולכעוס עליו. עליך להיות מאוד ברור וחד במשמעות החיזוקים (חיוביים או שליליים) אחרת כלבך ישכח במהירות.

מניעת פעולת החפירה של הכלב
גם שיטה זו דורשת ממך פיקוח מתמיד על כלבך בזמן שהותו בחצר. אתה חייב להשגיח עליו כל הזמן ולהתערב מהר ככל האפשר ברגע שתבחין בפעילות מצד הכלב שמצביעה על חפירה. ברגע שתבחין בפעילות זו אתה יכול לנסות לצעוק עליו אולם האמצעי המומלץ והיעיל ביותר הוא קולר איקליפטוס. ריסוס קצר ומהיר של הקולר עובד בצורה יעילה וטובה ביותר. היתרון בקולר הוא שתיקון הכלב אינו נעשה על ידך ובכך אתה לא פוגע בתקשורת ביניכם. צעקות על הכלב או כל סוג תיקון אחר יגרמו לכלב לפחד ממך. כאשר התיקון מבוצע על ידי הקולר, הכלב חושב שהתיקון נגרם כתוצאה מהפעילות אותה ביצע, קרי חפירה, ולכן לא יחזור עליה שוב גם אם לא תהיה בסביבה.