כתובת

מושב מגשימים

10 סיבות למה אתם חייבים לאמץ כלב

10 הסיבות הטובות ביותר לאמץ כלב – IPD אילוף כלבים ופנסיון לכלבים

אימוץ כלבים הוא אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות על מנת לשפר את חייהם של בעלי חיים שגורלם לא שפר עליהם, אבל גם לכם זה יכול לתרום לא מעט.

הנה 10 סיבות לאמץ כלב.

1. כי תרוויחו חבר לחיים

לא סתם אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם: אם מעולם לא גידלתם כלב, אתם תתפלאו לגלות עד כמה הוא תקשורתי ומצליח להבין אתכם באופן שלא חשבתם שהוא אפשרי. מחקרים מראים שכלבים (וגם חתולים אגב) יכולים להפיג בדידות ומשפרים את הבריאות של הבעלים שלהם.

2. כלבים מקנים תחושת ביטחון

כלב לא חייב לעשות פטרולים סביב החצר שלכם כדי להקנות לכם תחושת ביטחון. הרבה אנשים מרגישים בטוחים יותר רק בזכות הידיעה שיש איתם עוד מישהו בבית ששומר עליהם והם לא לבד.

3. כי עבור הכלב זה עשוי להיות עניין של חיים ומוות

בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא כל הכלבים שמיועדים לאימוץ מצליחים למצוא בית חם. גם התנאים הכי טובים שעמותה יכולה לתת הם הרבה פחות טובים לכלב מאשר אלו שיוכל להנות מהם בבית אמיתי.

4. כי כלבים יכולים לתרום אפילו לכושר שלכם!

גם טיול קטן עם הכלב יכול לעזור לנו לקום מהכורסה ולהזיז את הגוף. מי שעושה כושר באופן קבוע יגלה במהרה שזה הרבה יותר כיף ומספק לרוץ עם הכלב לצידו, במיוחד אם מדובר בכלב שזקוק להרבה פעילות. (וזה כולל גם כלבים מעורבים).

5. כי הכלב יכול לעזור לילדים שלכם ללמוד איך לגלות אחריות

אחד החששות הגדולים ביותר של כל הורה שהילד שלו מבקש לאמץ כלב הוא שבסופו של דבר נטל הטיפול בכלב ייפול עליו. מצד שני זו הזדמנות מעולה לעזור לילד שלכם ללמוד מהי אחריות אישית ולהבין שכל מה שקשור לטיולים וטיפול בסיסי בכלב כמו האכלה וטיפוח השיער שלו נמצא בתחום האחריות שלו.

הכול זו שאלה של גישה ותיאום ציפיות לפני שמביאים את הכלב הביתה.

6. כי כלב יכול לעזור אפילו למי שמפחד מכלבים!

אחת הפוביות הנפוצות ביותר היא פחד מכלבים, אבל הרבה פעמים המקור לפוביה הזו הוא מפגש אחד בודד או כמה מפגשים לא נעימים עם כלבים גדולים ומאיימים שממש לא מייצגים את החיים האמיתיים לצידו של כלב.

אחת הדרכים להתגבר על הפחד הזה היא דווקא לאמץ כלב ולגלות שהשד לא כל כך נורא… אם כי ייתכן שעדיף שלפחות הכלב הראשון שלכם יהיה בגודל קטן או בינוני.

7. כי הם יכולים לעזור דווקא לאנשים רגישים במיוחד

כבר ציינו שכלבים יכולים לתרום לבריאות, אבל באופן יותר ספציפי, הם יכולים לעזור לאנשים וילדים בעל סף רגישות גבוה או נטייה לגירוי יתר. אחת הסיבות לכך היא שמגע עם הכלב מביא לשחרור של הורמון מרגיע בשם אוקסיטוצין (כן, אותו הורמון שנוהגים גם לכנות בשם "הורמון האהבה").

8. כי כלב יכול דווקא לחבר אתכם לאנשים אחרים

כל אחד מכיר לפחות סיפור אחד על בני זוג שנפגשו לראשונה בזמן טיול עם הכלב או בגינת הכלבים. כמו כן, אנשים שהם חובבי כלבים בעצמם נוטים להתחבר באופן טבעי עם בעלי כלבים אחרים ולהעריך אותם יותר.

9. הסחת דעת מקשיי היום יום

הסחת דעת מגיעה בצורות שונות ומגוונת: יש אנשים שאוהבים לנגן, יש אנשים שרואים סדרות בבינג' ויש אנשים שקריאה היא המפלט שלהם. משחק ופעילות עם הכלב היא עוד דרך בריאה ומספקת במיוחד לעשות את זה.

10. ניתן לאלף אותם למטרות ספציפיות

אמנם לא מדובר בכל סוגי הכלבים, אך יש כלבים שמתאימים מאוד לצרכים ספציפיים. לדוגמה, מאלף כלבים מקצועי יכול לשפר את כישורי השמירה של הכלב שלכם גם אם לא מדובר בבולדוג אימתני ויש כלבים שאפשר לאמן להיות כלבים טיפוליים אפילו אם הם לא גזעיים.

על IPD 

IPD מספקת שירותי מקצועיים לבעלי כלבים מכל הסוגים והמינים ומתמחה בין היתר באילוף גורים וכלבים בוגרים, טיפולי הידרותרפיה לכלבים הזקוקים לשיקום וגם שירותי פנסיון לכלבים ואילוף בתנאי פנסיון.

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם להפוך את חיי השותפות עם הכלב שלכם להרבה יותר טובים ומספקים.