כתובת

מושב מגשימים

מה כדאי לאמץ כלב או כלבה – זכר או נקבה?

מה כדאי לאמץ כלב או כלבה - זכר או נקבה?

לא מעט אנשים שמעוניינים לאמץ כלב תוהים האם עדיף להם לאמץ כלב זכר או שמא כדאי לאמץ כלבה נקבה. מדובר בשאלה חשובה מאוד שאין לה תשובה חד משמעית. הדבר תלוי במה אתם בדיוק מחפשים וכמה אתם מעוניינים להיות מאותגרים באילוף של הכלב. אילוף כלבים מכל סוג יכול להתבצע כיום על ידי מאלף כלבים מקצועי ומוסמך, ועל כן אם אתם לא חוששים מהאילוף כי אתם יודעים שממילא תבחרו במאלף שיסייע לכם באילוף, יתכן מאוד שאין תשובה חד משמעית לשאלה האם עדיף לאמץ כלב או כלבה.

כלב או כלבה – מה כדאי?

כלבים זכרים באופן כללי בכל הגזעים יהיו גדולים יותר מכלבות נקבות. הם לרוב מרשימים יותר. יחד עם זאת, לזכרים יש טסטוסטרון והם קצת יותר קשים. הכלבים הזכרים נוטים להיות יותר דומיננטיים ולעיתים גם תוקפניים כלפי כלבים אחרים. בתוך כל כלב זכר יש רצון לשלוט א,ו אם תרצו, להנהיג את הלהקה, והרצון של הזכר יהיה גדול יותר משל הנקבה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שהדברים הללו יהיו תלויים בעיקר בגזע. יש גזעים שהם יותר דומיננטיים ויש גזעים שהם יותר רכים, ועל כן בגזעים המדוברים גם נקבה וגם זכר יהיו נוחים לאימוץ כמעט באותה המידה.

האם קל יותר לאלף כלב או כלבה?

כלבים זכרים יהיו יותר עקשנים באופי שלהם וכן האופי שלהם ידרוש עבודה קצת יותר אינטנסיבית ועקבית באילוף. יחד עם זאת, כלבים זכרים יכולים להצטיין במשימות כגון שמירה על הבית והגנה על טריטוריה. גם במקרה הזה הדבר תלוי בגזע של הכלב ולא פעם יש גזעים שבהם גם הנקבה יכולה לתפקד כמו הזכר במשימות הללו. חשוב לדעת כי מבחינת נאמנות ואהבה, גם כלב וגם כלבה אוהבים ונאמנים לבעליהם באותה המידה.

בגרות מינית אצל כלבים

לא פעם כלבים מתחילים לנבוח אחד על השני. הדבר נפוץ כאמור במיוחד כאשר מדובר על כלבים זכרים. לפעמים כשהכלבים לא קשורים מספיק חזק או לא קשורים כלל, הנביחות הללו יכולות להסתיים גם באלימות. הרוב הגדול של כלבים זכרים שמתקוטטים הם כלבים שמגיעים לבגרות מינית וזה אומר שהבעלים של הכלב צריכים להיות בעלי שליטה עליו ולגרום לו לציית, ועל כן כאשר מדובר על כלבים, כדאי לאלף אותם כמה שיותר מהר. אילוף גורים על ידי מאלף מקצועי יכול לסייע לכלב שלכם לציית לכם ולהימנע ממצבים של התקוטטות כאשר הוא מגיע לבגרות מינית.

ניתן לומר לסיכום כי אילוף כלב זכר מצריך לרוב יותר השקעה מצד הבעלים וגידול נקבה לרוב קל יותר מגידול זכר. יחד עם זאת, אם תבחרו לסרס את הכלב הזכר שתאמצו, הדבר יוריד באופן ניכר את התוקפנות שלו ויהפוך אותו לנוח יותר לגידול.

בין אם אתם בוחרים לאמץ כלב ובין אם אתם בוחרים לאמץ כלבה ואתם מעוניינים באילוף בבית או אילוף בתנאי פנסיון, כדאי מאוד שתבחרו בחברת IPD, אשק הקים אמיתי טל, מתוך אהבתו הרבה לכלבים, מתוך הניסיון הרב שלו ומתוך לימוד רציני של עולמו הפנימי של הכלב.