כתובת

מושב מגשימים

טעויות נפוצות שאנחנו עושים עם הכלב שלנו

טעויות נפוצות שאנחנו עושים עם הכלב שלנו

לא מעט אנשים בוחרים לאמץ כלב. יחד עם ההתלהבות והשמחה שמביא עימו כלב חדש לכל בית, יש צורך לדעת כיצד להתנהל עם הכלב בצורה נכונה. חשוב מאוד ללמוד כיצד לתקשר עם הכלב בצורה הטובה ביותר על מנת להנות ממערכת יחסים טובה עימו. ישנן כמה טעויות נפוצות שלא מעט בעלי כלבים עושים עם הכלב שלהם וחשוב מאוד להכיר את הטעויות הללו בכדי להימנע מהן.

 

טעויות נפוצות שעושים עם כלבים

אילוף כלבים הוא דבר חשוב מאוד. אם הכלב שלכם לא מקשיב להוראות בסיסיות או שיש לו בעיות התנהגות, אין ספק שחשוב וכדאי להשקיע באילוף שלו. יחד עם זאת, חשוב שתכירו כמה טעויות נפוצות בהתנהלות עם הכלב שלכם שכדאי להימנע מהן בכדי שתהליך אילוף יצליח ובכדי שהכלב שלכם יוכל לסמוך עליכם ולהקשיב לכם:

ראשית כל, הימנעו מחוסר עקביות. לא מעט בעלי כלבים לא עקביים איתם. עקביות מהווה את אחת הדרכים לתקשר בצורה יעילה ונכונה עם הכלבים שלנו ולהעביר להם מסרים. בכדי ללמד את הכלב התנהגות כלשהי או פעולה מסוימת, יש צורך לתרגל את אותה התנהגות או את לימוד הפעולה ולחזור על אותו תרגול כמה וכמה פעמים בכדי שהכלב יבין מה רוצים. חשוב מאוד להיות עקביים בלמידה הזאת על מנת שהכלב אכן יצליח ללמוד ולהבין מה רוצים ממנו.

לא מעט אנשים חוזרים על אותה פקודה או מילה יותר מפעמיים כאשר הם פונים לכלב שלהם. חשוב להבין כי חזרה על אותה המילה יותר מפעמיים מהווה טעות נפוצה. היא לא יעילה ולא מסייעת לכלב להבין בצורה טובה יותר. אם נאלצתם להגיד מילה יותר מפעמיים זה כנראה בשל העובדה שהכלב לא הבין את משמעות המילה, שיש לו באותו רגע גירוי אחר שמונע ממנו להיות קשוב ועוד.

עוד טעות נפוצה שעושים עם הכלבים היא להגיד להם את המילה "לא", לא מעט פעמים. חשוב שתספרו כמה פעמים אתם אומרים לכלב שלכם את המילה לא ועל מה אתם כועסים ומורים לו את המילה המדוברת. כדאי שתחשבו על דרך כלשהי כאשר אתם מורים לכלב שלכם את המילה לא, להפנות אותו לפחות לשני דברים שהוא כן יכול.

עוד טעות נפוצה שעושים בעלי כלבים היא לרדוף אחרי הכלב שהוא בורח. כאשר הכלב רואה אותם הוא ממשיך לברוח כמובן וכאשר הוא מואיל בטובו לחזור הם כועסים עליו. על אף שמדובר על תגובה אמוציונלית רגילה, שהרי הכלב ברח ולא הקשיב לכם, אך חשוב שתדעו כי כאשר אתם כועסים על הכלב שהוא סוף סוף חוזר אליכם, אתם למעשה משדרים לו מסר הפוך מכפי שאתם רוצים לשדר לו. אתם משדרים לו שאתם כועסים שהוא חזר, כך שהוא יחשוב שהמעשה הנכון הוא לברוח ולא לחזור.

ללמוד איך לאלף את הכלב שלכם נכון עם אילוף כלבים מקצועי

אם אתם עושים טעויות נפוצות עם הכלב שלכם, כדאי שתבחרו באילוף כלבים מקצועי שיסייע לכם ללמוד כיצד לאלף את הכלב שלכם בצורה נכונה וכיצד להימנע מטעויות. ניתן לבחור אילוף גורים מקצועי במידה ומדובר בגור או אילוף כלבים בוגרים במידה ולא מדובר על גורים. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור במאלף מקצועי ומנוסה. חברה IPD, אשר הוקמה על ידי אמיתי טל, מאלף כלבים מקצועי ומנוסה שמבצע את עבודתו מתוך ידע רחב היקף בתחום הפסיכולוגיה של הכלב ואילוף כלבים וכן מתוך אהבה גדולה לכלבים, היא ללא ספק הבחירה הטובה ביותר לצורך אילוף כלבים מכל סוג ובכל גיל. כמו כן לחברתנו פנסיון כלבים מעולה עם 100% יחס אישי, מפנק ואוהב לכלב. כך שאם אתם טסים בקרוב לחו"ל תוכלו להשאיר את הכלב שלכם אצלנו ותדעו שהוא בידיים טובות.