כתובת

מושב מגשימים

כלבים וחתולים – חברים טובים או אויבים?

כלבים וחתולים - חברים טובים או אויבים?

לא מעט אנשים מאמינים כי כלבים וחתולים הם אויבים והדבר מונע מהם להביא חתול לבית במידה ויש להם כבר כלב או להפך. רבים תוהים האם באמת אפשר להשאיר את הכלב והחתול ביחד כאשר יוצאים לסידורים והאם באופן כללי הם יכולים לחיות ביחד. חשוב מאוד להבין כי גידול של כלב וחתול ביחד הוא בהחלט אפשרי. אם החלטתם להביא חתול לביתכם ויש בו כלב, תמיד תוכלו לבחור מאלף כלבים מקצועי שיסייע לכם להכין את הכלב בצורה הטובה ביותר לקראת בואו של החתול ולאפשר לו לקבל אותו ולחיות איתו יחד בשלום ובשלווה.

כלבים וחתולים - חברים טובים או אויבים?

כיצד מגדלים כלב וחתול ביחד בבית?

אז קודם כל חשוב להגיד זאת שוב עבור כל הסקפטים: לגדל כלב וחתול יחד באותו בית זה בהחלט אפשרי. יחד עם זאת, אין ספק שחשוב מאוד לעשות הכנה לכלב המצוי בביתכם לקראת בואו של החתול ולהפך, וכן חשוב להבין כי טרם מביאים חתול לבית יש לבחון את האופי של חיית המחמד שלכם ולהבין האם היא אכן תצליח לקבל את הנוכחות של חתול או כלב בבית. בכדי שכלב וחתול יצליחו לחיות יחד בשלום, עליכם לדאוג לקערות אוכל ומים נפרדות עבורם, להשקיע בחינוך של הכלב על מנת שלא יסתער על החתול בהזדמנות הראשונה שאינכם בסביבה וכן לספק לחתול מקומות גבוהים שהוא יוכל לטפס אליהם בעת הצורך.

אנשי המקצוע ימליצו לאמץ גור חתולים כאשר מגדלים כלב יחסית בוגר בבית, במיוחד אם מגדלים כלבה מכיוון שיש לה חוש אימהי ולא פעם היא תאמץ את הגור הקטן ותחיה איתו בשלום.

כמו כן, אפשר לאמץ גור חתולים וגור כלבים יחד והם ילמדו לחיות זה עם זה לרוב ללא בעיות וקשיים שונים. חשוב כמובן לזכור כי ההצלחה של החיבור בין חיות המחמד תלויה לא מעט באופי שלהם. יחד עם זאת, כדי להיות בטוחים שגור הכלבים יצליח להסתגל לגור החתולים בצורה הטובה ביותר, אפשר פשוט לבחור אילוף גורים מקצועי, על מנת שיכין את הכלב בצורה הטובה ביותר למגורים עם חתול.

איך להכין את השטח לגידול כלב וחתול יחדיו?

אחת השיטות לדאוג למגורים שלווים ונוחים של כלב עם חתול היא לדאוג להפרדה מוחלטת בימים הראשונים שמביאים את החתול. אפשר לסגור את החתול באחד מהחדרים ולספק לו את התנאים הנדרשים, כגון מים, אוכל וכן ארגז לצרכים שלו. לאחר מספר ימים אפשר לספק לכלב ולחתול גישה יותר חופשית אך חשוב מאוד שאתם תהיו בסביבה וכן חשוב מאוד שלחתול יהיו דרכי מילוט. בשיטה זאת הכלב והחתול יתרגלו זה לזה באופן הדרגתי. כאשר מגיעים למצב שבו חיות המחמד מפגינות אדישות אחד כלפי האחר ניתן לאפשר להם להסתובב לבד ובצורה חופשית בבית, אך חשוב לספק לחתול מקום מפלט גבוה. מעבר לכך, חשוב מאוד לדאוג לפינה חמה ובטוחה לכל אדם מחיות המחמד. עליכם להיות סבלניים, להעניק חיזוקים הן לכלב והן לחתול, ללמוד מהם סימני המצוקה של החתול בכדי למנוע תקיפות וכן לבצע את המפגשים בין הכלב לחתול בהשגחה ובהדרגה.

אם אתם מעוניינים להכין את הכלב שלכם בצורה הטובה ביותר לקראת בואו של חתול לבית, כדאי שתכירו את חברת IPD שהוקמה על ידי אמיתי טל, מאלף כלבים בכיר, אשר למד שנים רבות בבלגיה אילוף כלבים, פסיכולוגיית כלבים ועוד.  החברה שמה דגש על תקשורת עם הכלב, מעודכנת בכל החידושים הקיימים בתחום אילוף כלבים ותקשורת כלבים ומיישמת את כל הידע בשיטות האילוף שלה. בנוסף, החברה מתחזקת פנסיון כלבים בו תוכלו להשאיר את כלבכם במידה ואתם טסים לחו"ל או נוסעים לחופשה. הפנסיון נקי ומתוחזק וכלבכם יקבל 100% יחס אישי.