כתובת

מושב מגשימים

חדר כושר לכלבים – יש דבר כזה?

חדר כושר לכלבים - יש דבר כזה

לא מעט כלבים מצויים בעודף משקל והשמנת יתר. מספר הכלבים בישראל אשר סובלים מעודף משקל והשמנת חתר עולה מדי שנה בשנה. כלבים אשר סובלים מעודף משקל יהיו פחות פעילים וגם ישחקו פחות. הם יתקשו לבצע פעילות ספורטיבית וגם ירצו לטייל פחות. חשוב מאוד להבין יש קשר ישיר בין משקל עודף אצל הכלב לבעיות בריאותיות כגון: סכרת ובעיות בכלי דם. בעיות מעין אלה יכולות לקצר את תוחלת החיים של הכלב. על כן, מעבר לעובדה שחשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה ומתאימה לכלב, גם חשוב מאוד להקפיד על פעילות גופנית לכלב. אם הכלב שלכם לא בריא בשל משקל עודף או אם הכלב שלכם עבר ניתוח או פציעה כלשהי והוא זקוק לשיקום, כדאי שתדעו כי כיום ניתן למצוא חדר כושר לכלבים שיכול לסייע לכלב שלכם להיות בריא יותר ולחזור לפעילות תקינה.

חדר כושר לכלבים – לאיזה כלבים זה מתאים?

לא מעט אנשים תוהים מה זה חדר כושר לכלבים והאם זה בכלל מתאים לכלב שלהם. ובכן, חשוב מאוד לדעת שאם הכלב שלכם לא חולה בשל עודף משקל או אם הכלב שלכם לא עבר ניתוח או פציעה כלשהי, הדבר הטוב ביותר שיסייע לכם לשמור על הבריאות שלו ועל משקל תקין היא פשוט לאפשר לו לעשות פעילות גופנית בחוץ. עליכם להוציא אותו לשחק, לרוץ ולהנות בחוץ כמה שיותר, על מנת שהוא ישמור על משקלו ועל בריאותו. אולם, אם הכלב שלכם עבר ניתוח או פציעה כלשהי אשר דורשת ממנו שיקום ואם הוא לא מצליח לרדת במשקל הגוף שלו על ידי פעילות גופנית סטנדרטית ורגילה, הרי שאין ספק כי חדר כושר לכלבים יכול בהחלט להתאים לו. גם לכלבי תערוכה חדר כושר יכול להתאים מאוד.

מה זה בכלל חדר כושר לכלבים?

חברת IPD מציעה כיום מערכת מיוחדת בשם WATER-WALKER. מדובר על הליכון מים ייעודי עבור פיזיותרפיה ופיתוח הגוף עבור כלבים. אחרי פציעה או ניתוח הכלב צריך לחזור ולאמן את הגפה הפצועה שלו אבל המשקל הטבעי של הגוף שלו איננו מאפשר לו לעשות זאת בצורה יעילה והדבר יכול גם לגרום לו לנזק וכאב במאמץ ללכת. אולם עם WATER-WALKER מאפשרים למעשה לכלב לאמן את השרירים שלו, הגידים, המיתרים והמפרקים בצורה נכונה. באמצעות כושר הציפה של המים מפחיתים את כובד משקל הגוף של הכלב מהגפה הפצועה.

מעבר לכך המכשיר המדובר משמש גם לפיתוח של מסת שריר בכלבי תערוכה וכן הוא תורם לפיתוח הכושר של הכלב במגוון רחב של מצבים. כאשר כלבים משתמשים בהליכון מים הם יכולים לעבוד על דברים רבים ולהשיג תוצאות איכותיות תוך פרק זמן קצר וזאת בשל העובדה שמשקל גופם במים מופחת עד 90 אחוזים והדבר מפחית באופן מהותי את הלחץ על המפרקים של הכלב ומעודד אותו לנוע בצורה אקטיבית יותר. הצפיפות של המים גם יוצרת התנגדות שמחייבת את השריר לפתח כוח וסיבולת כמו כן, הפעילות האינטנסיבית באמצעות ההליכון במים מאפשרת לכלב לפתח קבוצות חדשות של שרירים ולהשיב לעצמו יציבות.

חשוב לדעת כי תוכנית האימונים לכלבים בBDI כוללת לא מעט דברים, החל משחייה ואימון בעומס מירבי לצורך שיפור ביצועים ועד לפיצוי על חוסר פעילות גופנית ובניית שרירים.