כתובת

מושב מגשימים

מה זה פיזיותרפיה במים לכלבים?

מה זה פיזיותרפיה במים לכלבים?

אחת משיטות הטיפול בפיזיותרפיה המתאימה הן לבני אדם והן לכלבים היא הידרותרפיה. הידרותרפיה לכלבים היא שיטת טיפול בפיזיותרפיה אשר נעזרת במים ומנצלת את המאפיינים הייחודיים של המים לתועלת אל הכלב המטופל וזאת בכדי לסייע לו בתהליך השיקום ולאפשר לו לחזור בצורה מהירה לתפקוד הרגיל לאחר ניתוח או פציעה. הידרותרפיה לכלבים תורמת לשיפור איכות החיים של הכלב ולהקלה על חוסר נוחות וכלב. את הטיפול המדובר מבצעים בבריכה ייעודית או בהליכון תת ימי כאשר הפעילות מתבצעת בצורה מבוקרת ובמים מחוממים ומתאימה למצב הרפואי של כל מטופל,

עבור כלבים מסוימים, שחיה עדינה או ציפה במים יכולה להקל על כאבים שונים, דלקות מפרקים וכן להפחית בצקות. עבור כלבים אחרים שחיה נמרצת יותר משמשת להגברת השימוש בגפיים, שיפור קואורדינציה, הגדלת טווח התנועה, בניית נפח וטונוס שריר וכן חיזוק התמיכה במפרקים.

מה זה פיזיותרפיה במים לכלבים?

כיצד הידרותרפיה לכלבים עובדת?

למעשה, התכונות של המים מהוות את המפתח ליתרונות וליעילות של ההידרותרפיה. מולקולות המים נמשכות אחת לשנייה ועל כן הן יוצרות התנגדות לתנועות הגוף במים. התנגדות המים תלויה במהירות של התנועה, בשטח הפנים של הגוף בתנועה, בעומק השקיעה של הגוף ועוד. שימוש בתכונה זאת באופן מבוקר תורמת לשיפור הכושר הגופני של הכלב ובניית מסת השריר שלו שכן היא מגבירה את הדרישה מהשרירים כאשר הם מניעים את הגפיים בתוך המים. מעבר לכך, הלחץ של המים על הגוף והגפיים המצויים מתחת למים מסייע בהפחתה של נפיחויות ובצקות בכל שהוא גורם לתנועה של נוזלים הרחק מהאזור הפגוע. לחץ על החזה הופך את הנשימה לקשה יותר וכתוצאה מכך הראות והלב עובדים קשה יותר. בפעילות מבוקרת ניתן ליצור שיפור במערכת הלב וכלי הדם וכן במערכת הנשימה.

היתרון הבולט ביותר של הטיפול במים הוא יכולת הציפה. ממוצע משקל הסגולי של הכלב גורם לכך שהגוף משתחרר מהמשקל שלו בהתאם לעומק של המים שבהם הוא שקוע ומשמעות הדבר שאפקט כוח הכבידה יורד באופן משמעותי. יכולת הציפה מסייעת לתמוך בגוף של הכלב אשר מאבד שני שליש ממשקל גופו. כך שהוא יכול לבצע פעילות גופנית בצורה קלה יותר.

במה יכולה לסייע הידרותרפיה לכלבים?

הידרותרפיה לכלבים יכול לסייע לכלב במגוון היבטים שונים. היא יכולה להקל על כאבים שונים בכלבים, על נפיחות ועל נוקשות, היא יכול לסייע בהקלה על התכווצות שרירים, לשפר את זרימת הדם, לגרום לתפיסה חושית מוגברת, לחזק את השרירים, לשפר את הקואורדינציה, לרפות רקמות באופן מואץ, להגדיל טווח תנועה במפרקים ועוד. ניתן לקחת כלבים שמחלימים מפציעה לשיקום בהידרותרפיה או כלבים בעלי עודף משקל, כלבים בעלי מום מולד או מום נרכש ועוד.

אם אתם מעוניינים לטפל בכלב שלכם באמצעות הידרותרפיה לכלבים, כדאי שתכירו את חברת IPD שהוקמה בשם מאלף כלבים מקצועי ומנוסה בשם אמיתי טל. מעבר לעובדה שניתן לבחור באילוף כלבים מקצועי ומנוסה במקום, ניתן גם להנות מטיפולי הידרותרפיה לכלבים הרלוונטיים הן לצורך שיקום והן לצורך פיתוח מסת שריר לכלבי תחרויות.