כתובת

מושב מגשימים

מרכז לטיפול בכלב – הכירו את IPD

מרכז לטיפול בכלב

חברת IPD אשר נוסדה מתוך אהבתו העצומה של אמיתי טל לכלבים, מתמחה בתחומי הידרותרפיה ופיזיותרפיה לכלבים, מה שנחשבים שניים מהטיפולים הפופולריים ביותר כיום לבעיות שונות. הנה מה שצריך לדעת על אחד מהמרכזים המתקדמים ביותר בארץ, המשיכו לקרוא. 

הידרותרפיה לכלבים, מה שנקראת גם טיפול במים לכלב, למעשה נשענת על סביבה מימית כדי לעודד ריפוי והתאוששות של כלבים במצבים בריאותיים שונים. כמו כן, הטיפול כולל שימוש בציוד מיוחד אשר צריך להיות מתקדם מבחינה טכנולוגית, מה שניתן למצוא במרכז IPD שמנוהל ע"י אמיתי טל. במרכז IPD, ניתן למצוא ציוד כמו:

 • הליכון מתקדם לכלבים: הליכון זה כולל בולמי זעזועים, תמיכה וחיבור למחשב עבור אפיון תוכניות טיפול מדויקות.
 • בריכה טיפולית: הבריכה הטיפולית במרכז IPD עוברת חיטוי תמידי באמצעות חומרים לא מזיקים (בדומה למוצרי ספא לילדים).
 • חדר כושר לכלבים: חד"כ זה הינו חד"כ טיפולי לכלבים המאופיין בציוד המתקדם ביותר.

בשביל מה צריך הידרותרפיה לכלבים?

לא פעם, כלבים מגיעים למרכז IPD בעקבות פציעות או מחלות שונות, כאשר פציעות אלו לעיתים עשויים להיראות לבעלים חשוכות מרפא. עם זאת, חשוב לציין כי הידרותרפיה ופיזיותרפיה לכלבים יכולות לחולל הבדלים משמעותיים בבריאותו הכללית של הכלב. בתוך כך, הבעיות הנפוצות שניתן לטפל בהן בעזרת הידרותרפיה לכלבים ופיזיותרפיה הן:

 • בעיות מפרקים
 • צניחת אגן (אופייני מאוד לרועים גרמניים)
 • פציעות פיזיות
 • כאבים כלליים
 • דלקות, מחלות ניווניות, בעיות טווחי תנועה ועוד.

יש לציין, מלבד הפן הפיזי, פיזיותרפיה והידרותרפיה לכלבים יכולות לסייע המון בפן הרגשי. לאחר הטיפול, לא נדיר למצוא את הכלב עם מצב רוח מרומם, מכשכש בזנב ומבסוט על עצמו באופן כללי. 

בפועל: כיצד מתבצעת הידרותרפיה לכלב?

בסופו של דבר, הידרותרפיה לכלב היא סוג של פיזיותרפיה המתבצעת במים, מה שיכול לסייע בבניית כוח ושיפור הגמישות הכללית של הכלב. בתוך כך, שני הטיפולים הנ"ל יכולים לעזור בטיפול בכאב ולהגביר את הניידות הכללית של הכלב. 

חשוב לדעת, כי שני הטיפולים האלו יעילים כל עוד הם מבוצעים בפיקוח של איש מקצוע מיומן, אבל הם גם מצריכים ציוד מיוחד. בעזרת הציוד והמכשור המתקדמים במרכז IPD, ניתן לשפר את טווח התנועה של הכלב, מה שיכלול תרגילי תנועתיות ומתיחה, טכניקות עיסוי המסייעות להרפיית שרירים ועוד. בקיצור, פינוק שלם שמיועד רק לברנש הפרוותי.

מרכז לטיפול בכלב

קורת גג 1 לטיפול בכלב: במה עוד מתמחה מרכז לטיפול בכלב IPD?

מלבד הידרותרפיה ופיזיותרפיה לכלבים, במרכז IPD – מרכז לטיפול בכלב אפשר למצוא גם פנסיון לכלבים הכולל אילוף כלבים מקצועי. בעזרת שיטות מתקדמות המתבססות על חיזוקים חיוביים ולמידה בונה, צוות מרכז IPD יכול לטפל בסוגיות הבאות:

 • חרדות נטישה אצל כלבים
 • משיכות ברצועה בעת טיולים
 • תוקפנות כלפי כלבים או כלפי אנשים
 • חינוך צרכים בבית
 • בעיות התנהגות כלליות

יש לציין, ניתן להסתייע במרכז IPD בעבור שירותי פנסיון כלבים בלבד, ואפשרי גם לכלול שיעורי אילוף כלבים במהלך שהות הכלב בפנסיון. כמו כן, ניתן להגיע למרכז IPD גם בעבור אילוף לכלב בלבד. 

מרכז IPD: תוכנית טיפולים מותאמת אישית לכלבכם

אם הכלב שלכם חלילה סובל מכאבים, בעיות מפרקים, דלקות וכן הלאה, אל תשלימו עם זה! ויותר חשוב, אל תתנו לכלב שלכם לחיות עם הכאבים האלו. במרכז IPD, תוכלו למצוא קורת גג טיפולית אחת לבן משפחתכם ההולך על 4.

במרכז תמצאו מגוון פתרונות לטיפול ושיפור התנועה והגמישות של הכלב, מה שמסתכם בשיפור איכות החיים הכללית של כלבכם. עם טיפול נכון, מקצועיות, אהבה אמיתית למכשכשים בזנבם והציוד הנכון, תופתעו לגלות עד כמה הגמישות של כלבכם עשויה להשתפר. 

צרו קשר כעת עם אמיתי טל – הבעלים של מרכז לטיפול בכלב IPD, כדי לקבל הצעת תוכנית טיפולים מתאימה לסוג כלבכם.