כתובת

מושב מגשימים

גור כלבים חדש בבית? זוהי רשימת הציוד שתצטרכו

גור כלבים חדש בבית זוהי רשימת הציוד שתצטרכו

אם החלטתם לאמץ גור כלבים, אין ספק כי מדובר על החלטה חשובה מאוד. גור חדש בבית דורש התכוננות לקראתו ועל כן, מעבר להתרגשות שבוודאי מלווה אתכם בימים לפני שאתם מביאים את הגור החדש לביתכם, חשוב מאוד שתרכשו עבורו את כל הציוד הנחוץ בכדי שהשהייה שלו בביתכם תהיה נעימה ובכדי שתאפשרו לעצמכם ולו להתחבר בצורה הטובה ביותר, להתרגל זה לזה ועוד. כמובן שבשלב מאוחר יותר, כדאי לבחור גם מאלף כלבים. אילוף כלבים הוא הרבה יותר קל בגיל צעיר ומכיוון שמדובר על גור, כדאי מאוד להתחיל בהליך האילוף באופן מקצועי כמה שיותר מוקדם.

מה צריך לרכוש עבור גור כלבים חדש בבית?

אם החלטתם כאמור לאמץ גור כלבים, עוד טרם אתם מביאים אותו לביתכם, חשוב מאוד שתערכו לקראתו בצורה הטובה ביותר ותרכשו את כל הציוד הנחוץ לו.

ראשית כל, הכלב זקוק לציוד למגורים ושינה. ציוד זה כולל מיטה לכלב שמהווה מקום נעים וחמים לישון בו. חשוב לרכוש מיטה שתתאים לגודל ולמשקל שלו. כמו כן, חשוב מראש לבחור את המיקום המתאים למיטה בביתכם.

אם הכלב עתיד לשהות חלק מהזמן בחצר או מחוץ לבית, יש לרכוש מלונה איכותית ומתאימה לכל מזג אוויר.

סוג נוסף של ציוד שכדאי לרכוש הוא ציוד זיהוי ובטיחות לכלב כגון: רצועה, קולר או רתמה. הקולר והרצועה הראשונים של הגור צריכים להיות עשויים מניילון או עור, נוחים וללא תפרים בולטים. חשוב מאוד לשים דגש על איכות הסגירה של הרצועה. האבזם אל הקליפס המשמשים לסגירה חייבים להיות בעלי סגירה נוחה, קלה ובטוחה. כמו כן, יש להתאים את הקולר לגודל של הכלב.

בישראל, כלבים מגיל שלושה חודשים ומעלה מקבלים שבב אלקטרוני כחלק מהליך הרישיון לאחזקת כלבים. השבב הקטן יוחדר על ידי וטרינר מתחת לעור של הכלב באמצעות זריקה מיוחדת והסריקה שלו תאפשר זיהוי של הכלב במקרה והוא ילך לאיבוד. יחד עם זאת, מומלץ עדיין להצמיד לקולר באופן קבוע גם תגית זיהוי שתישא את השם של הכלב, את הכתובת שלכם ומספר הטלפון שלכם. אם חלילה הכלב שלכם ילך לאיבוד, כל מי שימצא אותו יוכל לאתר אתכם.

מוצרי מזון וציוד למזון ושתייה

יש לרכוש עבור הכלב לקעריות מזון ומים, אשר ישמשו את הכלב מדי יום, כך שכדאי לרכוש קעריות מנירוסטה שישמרו לאורך זמן. יש לרכוש עבור הכלב מזון יבש וחטיפים איכותיים. חשוב לזכור כי תזונה נכונה ובריאה מהווה דבר חשוב מאוד לשמירה על הבריאות ואיכות החיים של הכלב ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לדאוג לאוכל איכותי לכלבים של חברה מוכרת ובעלת מוניטין. יש להתאים את סוג האוכל לגיל הכלב, לגזע הכלב ועוד.

כדאי לרכוש גם כלי טיפוח שיסייעו לשמירה על הפרווה של הכלב ועל המראה הכללי שלו לרבות מברשת לפרווה שיש לבחור בהתאם לסוג הכלב וסוג הפרווה שלו, קוצץ ציפורניים, שמפו לשיער ועוד. בתחום הטיפוח כדאי מאוד להיערך מראש ולרכוש אמפולות נגד פרעושים וקורל נגד קרציות.

צעצועים לכלב

אחד הדברים שבהחלט כדאי להשקיע הוא צעצועים לכלב. צעצועים מסייעים לכלב חדש להסתגל לסביבה לא מוכרת, מונעים שעמום ומעודדים גם פעילות גופנית. ניתן גם לרכוש צעצועים דנטליים שיעניקו מענה לצרכי הלעיסה של הכלב ויסייעו בשמירה על בריאות השיניים והחניכיים שלו. חשוב לרכוש צעצועים בטוחים שאינם נקרעים, נשברים או ניתנים לבליעה.

בסופו של דבר, חשוב מאוד שלא לשכוח לברר אודות מאלף העוסק בתחום אילוף גורים באופן מקצועי, על מנת לסייע לעצמכם לאלף את הכלב בצורה האידיאלית ולבנות מערכת יחסים טובה בינכם.

אם אתם מחפשים מומחה בתחום אילוף כלבים, כדאי שתבחרו בחברת IPD שהוקמה על ידי אמיתי טל, מאלף כלבים מקצועי ומנוסה שהקים את החברה מתוך אהבה גדולה לכלבים, ניסיון רב וידע רחב היקף בתחום הפסיכולוגיה של הכלב. כמו כן לחברת IPD יש פנסיון אילוף כלבים שבו הכלבים זוכים לאילוף מהטובים בתחום בתנאים הטובים ביותר.