כתובת

מושב מגשימים

אילוף כלבים באופן עצמאי או עם מאלף?

אילוף כלבים באופן עצמאי או עם מאלף?

אם החלטתם לאמץ כלב, אין דבר מרגש ומיוחד מזה. כל כלב מביא עימו הרבה שמחה למשפחה שבוחרת בו. יחד עם זאת, חשוב מאוד שתדעו כי על הכלב ללמוד כמה דברים חשובים, כגון לעשות את צרכיו בחוץ ולא בתוך הבית, לא לחטוף לכם אוכל מהיד או מהצלחת, לא למשוך אתכם בטיול וגם להפסיק לנשוך כל מה שהם רואים. כאשר מדובר על אילוף גורים, לא מדובר על ממש אילוף אלא יותר על חינוך, שכן הגור צריך ללמוד הרגלים שונים וכללים שחשוב לכם שילמד. כאשר מדובר על אילוף כלבים בוגרים יותר, לא פעם יש צורך להתמודד עם בעיות התנהגות שונות של הכלב. לא מעט בעלי כלבים שואלים את עצמם האם כדאי להם לאלף את הכלב באופן עצמאי או שמא כדאי להם לבחור במאלף. במאמר הבא תקבלו את התשובה לשאלה זאת.

איך תדעו שהכלב שלכם דורש אילוף?

אם אתם מקבלים לידיכם כלב בוגר, חשוב שתדעו כי הוא מגיע עם הרגלים מוטמעים וקשה יותר להתחיל ללמד אותו את הכללים מחדש, במיוחד אם הוא מורגל לאורח חיים פרוע או מתירני יותר ממה שאתם מאפשרים לו. במקרה הזה, לא פעם אילוף עצמאי של הכלב לא יספיק לכם ותדרשו לבחור מאלף כלבים מקצועי שיסייע לכם באילוף. אם מדובר על כלב רגוע או על גור, תוכלו לנסות לאלף אותו באופן עצמאי. יחד עם זאת, אם אתם רואים כי כל מה שאתם לומדים על אילוף ממקורות מידע שונים לא באמת עוזר לכם לאלף את הגור או הכלב הבוגר והם מתנהגים באופן שלא מקובל עליכם, אין ספק שכדאי מאוד שתפנו כמה שיותר מהר לאילוף כלבים מקצועי יותר, שיעניק לכם את המענה הטוב ביותר ואת התוצאות הטובות ביותר.

מאיזה גיל אפשר להתחיל אילוף?

אפשר לאלף או לחנך את הכלב כבר כאשר הוא גור בגיל 4 חודשים ואילך. כאמור, לכלב מבוגר יש כמובן התניות חזקות יותר וכן הרגלים שצריך לשנות, אך בכל גיל ובכל שלב ניתן לעבוד עם זה ולשנות התנהגויות. ככל שהכלב יהיה בוגר יותר כך יהיה קשה יותר לאלף אותו ועל כן חשוב מאוד לבחור מלכתחילה במאלף כלבים מקצועי ומנוסה בתחום, וזאת בכדי שתהליך האילוף יצלח.

כיצד בוחרים מאלף כלבים?

מכיוון שכיום יש לא מעט אנשים המציגים את עצמם כמאלפי כלבים, הרי שחשוב מאוד לבחור במאלף המקצועי והטוב ביותר לאחר שעורכים בירור רציני אודותיו. עליכם לבדוק מיהו המאלף, מהו הניסיון שיש לו בתחום, היכן הוא למד את התחום, כיצד הוא מאלף כלבים ואיזה סוג כלבים הוא מאלף ומהו המחיר אותו הוא גובה תמורת השירות. כמובן שחשוב לבדוק האם האילוף מתבצע בביתכם או שמא מדובר באילוף בתנאי פנסיון וכן האם גם אתם שותפים להליך ומקבלים הנחיות לגבי המשך יישום האילוף בבית עם הכלב.

אם אתם מחפשים מאלף כלבים מקצועי ומנוסה שיסייע לכם לאלף את הכלב שלכם ברמה הגבוהה ביותר, כדאי שתכירו את אמיתי טל, האיש העומד מאחורי IPD. חברה שעוסקת באילוף כלבים בשיטה מיוחדת, מתוך אהבה גדולה לכלבים ומתוך הכרות רחבת היקף עם הפסיכולוגיה של הכלב. ההתנסות של אמיתי טל בתחום היא רחבה ומהותית והוא ללא ספק מהווה את הבחירה הנכונה כאשר מעוניינים לאלף כלב.