כתובת

מושב מגשימים

אילוף בתנאי פנסיון – המדריך המלא לאילוף כלבים בפנסיון

אילוף בתנאי פנסיון – המדריך המלא לאילוף כלבים בפנסיון

לכאורה, אילוף כלבים בפנסיון מהווה את כל מה שבעל כלבים רוצה. מאלף כלבים מקצועי ומנוסה בתחום לוקח את הכלב אליו לפרק זמן כלשהו והכלב חוזר בתום התקופה מאולף. אולם, חשוב מאוד לדעת כי אילוף כלבים בפנסיון מהווה רק חצי הדרך. בסיום של אילוף בפנסיון, גם לכם כבעלי הכלב תישאר לא מעט עבודת אילוף עם הכלב וזאת בכדי לשמר את התוצאות של האילוף. 

האם כדאי לאלף כלב בפנסיון?

לא מעט בעלי כלבים תוהים האם אילוף כלבים בתנאי פנסיון זה כדאי. הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שאילוף כלבים בתנאי פנסיון לא מתאים לכל מצב והוא מתאים בעיקר לצורך של בעל הכלב באילוף. לא פעם בעלי כלבים מתקשים מאוד להתמודד עם בעיות התנהגות שונות של הכלב ורק רוצים שמישהו ייקח מהם את הכלב ויחזיר להם אותו כאשר הוא מאולף ועל כן, הם בטוחים שאילוף בפנסיון יהווה את הדרך הטובה ביותר. אולם, חשוב לדעת כי רוב מאלפי הכלבים לא יקבלו כלב לאילוף בפנסיון כל כך מהר שכן, לא פעם אילוף בבית הוא יעיל יותר.

המקרים שבהם לא כדאי לשלוח את הכלב לאילוף בתנאי פנסיון הם: אם מדובר על כלב חדש שהבאתם הביתה ואתם צריכים לבצע אילוף בסיסי, הרי שמרבית מאלפי הכלבים לא ימליצו לעשות זאת בפנסיון, אלא לקבל הדרכה ספציפית כיצד לעשות זאת בעצמכם. אולם, אם לכלב יש בעיות התנהגותיות חמורות ביותר כגון: תוקפנות, נבחנות, לרדת נטישה ועוד, אשר אתם נאלצים להתמודד איתה באופן יומיומי, הרי שאילוף בפנסיון יכול להיות יעיל ביותר עבור הכלבים הללו.

כיצד מתבצע אילוף כלבים בפנסיון?

עוד טרם אתם שולחים את הכלב לאילוף בפנסיון, חשוב מאוד שתבצעו פגישה עם המאלף במקום שבה הוא יכיר אתכם ואת הכלב, יתרשם מהמצב הכללי וכן יגיע לכם בסוף הפגישה האם כדאי לכם לבחור באילוף בפנסיון בהתאם למצבו הספציפי של הכלב או שפחות כדאי. לא פעם המאלף יגיע אליכם לבית בכדי לבחון את הכלב בסביבה הטבעית שלו. המאלף צריך להבין האם הכלב יוכל להתמודד עם אילוף בפנסיון או לא.

אם הוחלט יחד עם המאלף שאילוף בפנסיון יהווה את הדבר הטוב ביותר עבורו, אז בהדרכת המאלף תיפרדו מהכלב. אילוף בפנסיון לרוב ימשך בין 3 ל5 שבועות, כאשר בכל יום המאלף ייקח את הכלב 3-4 פעמים לאילוף כאשר האילוף מתבצע בצורה אישית לכלב שלכם ובהתאם לדברים שיש צורך לעבוד עליהם אתו. חשוב שתדעו שחלק מהמאלפים ירצו שתגיעו מדי פעם לפנסיון בכדי ללמוד כיצד להתנהג עם הכלב בהתאם לכללי האילוף. בסוף האילוף בפנסיון העבודה שלכם כבעלי כלבים לא נגמרה ואתם צריכים להמשיך לשמר את תוצאות האילוף בביתכם שכן, אם לא תשמרו את התוצאות ותנהגו עם הכלב בהתאם להוראות המאלף, הכלב ישוב להתנהגויות העבר שלו.

הדבר החשוב ביותר בסופו של דבר הוא לבחור פנסיון כלבים מקצועי שבו ניתן למצוא את המאלפים הטובים ביותר. מאלף הכלבים אמיתי טל, שהקים את חברת IPD, הוא מאלף מקצועי שעושה את עבודתו מתוך היכרות עמוקה עם התחום ועם עולמם של הכלבים. הבחירה בו ובפנסיון שלו תסייע לכם לאלף את הכלב שלכם בצורה הטובה ביותר.