כתובת

מושב מגשימים

למה הכלב שלי משחית את הבית

למה הכלב שלי משחית את הבית

אם יש לכם כלב, אתם בוודאי יודעים כי ממש לא נעים לחזור הביתה ולגלות את ביתכם הפוך לחלוטין, את הספה הרוסה, את המשקפיים שלכם לעוסות, את הכפכפים שלכם הרוסים, את הכריות מפוזרות בכל הבית ועוד. לא פעם התגובה הטבעית של אדם שרואה את ההרס שהכלב שלו הסב בבית הוא לצעוק או לכעוס על הכלב, אולם חשוב מאוד לדעת שתגובות מעין אלה לא באמת עוזרות. אם הכלב שלכם הורס לכם את הבית, כדאי שתבינו למה הוא עושה את זה וכן, כדי שתטפלו בכך על מנת שההרס הזה יפסק.

אז למה הכלב שלכם הורס את הבית?

הנה כמה סיבות לכך שהכלב שלכם הורס את הבית:

ראשית כל, אם הוא רק גור, אתם צריכים להבין שגורים צריכים ללעוס והם אוהבים מאוד לפרק. זה נעים להם בשיניים וזה מספק להם לאט מעט צרכים אשר חשובים להתפתחות שלהם. הם לומדים מהר מאוד מה הכי כיף להם ללעוס בסביבה שלהם ובדרך כלל הם ילעסו את הספות שלכם, כורסאות, כפכפים וכל דבר אחר שנעים לנעוץ בו את השיניים. מניעת גישה לדברים לעיסים ומתן חלופות לדברים הללו, יכולה לסייע לגור שלכם להפסיק להסב נזקים לביתכם.

סיבה נוספת לכך שהכלב שלהם הורס לכם דברים בבית יכולה להיות שהוא מלא באנרגיה בשל העובדה שהוא לא מוציא מספיק אנרגיה במהלך היום. כלב מעין זה יכול להותיר הרס רב בבית שכן את כל האנרגיה שהוא לא מוציא בחוץ הוא מוציא בבית כאשר אתם הולכים ולא רואים מה הוא עושה. לא פעם כלבים מעין אלה יכולים גם ללמוד כיצד לפתוח את הפח ולפזר את כולו בבית וגם לפרק דלתות.

סיבה נוספת שיכולה להיות למצב זה היא שפשוט משעמם לכלב. הכלב הורס את הבית כי כיף לו. הוא מרגיש שמדובר על פעילות מהנה ואטרקטיבית עבורו והוא בהחלט לא מבחין בכך שמדובר על דברים שאם הוא ילעס יסבו לכם נזק.

סיבה נוספת לכך שהכלב שלכם הורס את הבית יכולה להיות כי השהייה לבד בבית מלחיצה אותו ומכניסה אותו לחששות. ישנם כלבים שיפרקו את הלחץ והחששות שלהם על החפצים בבית ובעיקר על החפצים האישיים של הבעלים שלהם. כמו כן, לא פעם תוכלו לראות הרס מסביב לחלונות או לדלת ותוכלו להבין כי הכלב חיפש דרך לצאת. לעיתים ניתן לראות כתמים שחורים על הקירות סביב הדלתות. מדובר על ריור מוגבר של כלב לחוץ. במקרה שכזה אין ספק שחשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום הפסיכולוגיה של הכלב.

כיצד תגרמו לכלב שלכם להפסיק להרוס את הבית?

מלבד הפתרונות הפשוטים של לגרום לכלב להוציא אנרגיה במהלך היום וכן לספק לו חלופות לעיסה, כדאי לדעת כי אילוף כלבים בפנסיון יכול לפתור לכם את הבעיה. חברת IPD היא חברה אשר הוקמה על ידי אמיתי טל שהוא מאלף כלבים בעיר. החברה הוקמה מתוך אהבה של אמיתי לכלבים והוא מתמחה בפתרון בעיות התנהגות ומשמעת, בניית תקשורת טובה בין הכלב לבין הבעלים שלי, חינוך גורים, אילוף כלבי שמירה, גידול כלבי עבודה ועוד. אמיתי למד בבלגיה את תחום האילוף וכן את תחום הפסיכולוגיה של הכלב. החברה ידועה כבעלת מוניטין עולמי בכל הנוגע לאילוף גורים וכלבים ועל כן, אין ספק שהבחירה לאלף את הכלב שלכם על ידי אנשי המאלפים המקצועיים בחברה, תסייע לכם להנות מכלב רגוע, שליו וכמובן, כלב שלא מסב נזקים לביתכם כאשר הוא נשאר לבד בבית.