כתובת

מושב מגשימים

הכלב הפסיק לאכול? כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא!

הכלב הפסיק לאכול כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא!

בכל הנוגע למזון, כלבים לא שונים מהרבה אנשים. ישנם אנשים אשר יאכלו כל דבר שאתם מציעים להם ומנגד, ישנם אנשים בררניים בכל הנוגע לאוכל ומסכימים לאכול מאכלים ספציפיים בלבד. גם כלבים יכולים להיות הפכפכים מאוד כאשר הדבר נוגע לאוכל. אם הכלב שלכם לא אוכל, אין דבר מתסכל ומדאיג מזה. אתם בוודאי תוהים האם הכלב שלכם מקבל את כל מה שהוא צריך. חשוב לדעת כי ישנן סיבות שונות אפשרויות לכך שהכלב שלכם לא מספיק לאכול וחשוב להכיר אותן על מנת לדעת כיצד להתמודד איתן בצורה הטובה ביותר.

מה תעשו אם הכלב שלכם לא אוכל?

אם הכלב שלכם לא אוכל, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לשלול בעיה בריאותית. חשוב וכדאי להגיע כמה שיותר מהר לווטרינר על מנת לבדוק האם יש בעיה כלשהי שמפריעה לכלב לאכול, האם הוא חולה, האם הוא סובל מחניכיים נפוחות, האם יש לו בעיות בשיניים ועוד. אם יש בעיה בריאותית כלשהי, יש לפתור אותה בצורה מתאימה. לאחר ששוללים בעיות רפואיות יש עוד כמה דברים שכדאי לבדוק:

אם מדובר בגור או בכלב שרק אימצתם, בדקו האם המזון שאתם רוכשים עבורו איכותי, האם הוא מתאים לו והאם הטעם שלו טוב. אם מדובר על כלב שפתאום הפסיק לאכול, בדקו האם המזון לא טרי מספיק או מקולקל. לא פעם לא שומרים את המזון לכלב בצורה מספיק אטומה ואיכותית ועל כן הטעם שלו נפגם והכלב לא מעוניין לאכול.

אם בדקתם את האוכל והכל תקין אתו, יתכן מאוד שלכלב יש בעיית התנהגות כלשהי סביב המזון או שהוא בררן. חשוב מאוד לתת לכלב את המזון ולהמשיך בעיסוקים. לא כדאי להסתובב סביבו שכן, לא פעם הוא זקוק לפרטיות הנדרשת לו בכדי לאכול. כמו כן, כאשר ממשיכים לעסוקים לא משדרים לכלב כי אתם מודאגים באופן כלשהו מכך שהוא לא אוכל. כדאי להקציב פרק זמן כלשהו לאכילה של הכלב ואם הוא לא אוכל, כדאי לקחת לכלב את המזון. כאשר זמן האכלה מגיע שוב יש לוודא כי מספקים לכלב מזון טרי באזור שקט.

לעיתים יש כלבים אשר סובלים מביישנות ועל כן הם לא אוכלים. אם מדובר על גור כלבים או כלב חדש שרק אימצתם שלא אוכל, יתכן מאוד שהדבר נובע מביישנות ועל כן צריך לבחון לעומק האם זוהי באמת הסיבה ובמידה וכן, כדאי מאוד להתחיל בתהליך כלשהו שמטרתו היא לסייע לכלב ללמוד כי הוא יכול להרגיש בטוח לאכול בכל מצב ובכל מקום. אילוף גורים או כלבים במקרה של כלב בוגר יותר על ידי מאלף מקצועי, בהחלט יכול לסייע לכם ולכלב שלכם להתמודד עם הבעיה.

אילוף כלבים לאכילה נכונה

אם הכלב שלכם לא אוכל ואם ווידאתם שהסיבה לכך לא בריאותית או מזון לא מספיק טרי, איכותי או מקולקל, זה הזמן שלכם לבחור מאלף כלבים מקצועי ומנוסה אשר יבחן האם הסיבה לכך היא התנהגותית ויעניק לכם את הכלים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המצב.

חברת IPD הוקמה על ידי אמיתי טל, מאלף כלבים מקצועי אשר הקים את החברה מתוך אהבתו הגדולה לכלבים. הוא מתמחה בפתרון בעיות התנהגות ומשמעת וכן התמחות בפסיכולוגיה של הכלב, בניית תקשורת טובה בין הכלב לבין הבעלים שלו, חינוך גורים, אילוף כלבים לתחרויות ספורט, אילוף כלבי שמירה, גידול כלבי עבודה ועוד. אמיתי למד את התחום בבלגיה ונחשף לסיטואציות רבות אפשריות הקשורות לעולם המופלא של הכלבים. הוא לקח חלק בהכשרת כלבים בפעילויות המבצעיות המורכבות ביותר. החברה ידועה במוניטין העולמי שלה בתחום אילוף כלבים בפנסיון והיא מציעה בתהליך אילוף את היחס המסור והאוהב ביותר לכל כלב ואת התוצאות הטובות ביותר בסופו של תהליך.