כתובת

מושב מגשימים

אכילת צואה – כל המידע על התופעה הזו שנקראת קופרופאגיה

אכילת צואה - כל המידע על התופעה הזו שנקראת קופרופאגיה

כל בעיה רפואית אשר מובילה לירידה בספיגת חומרי ההזנה אצל כלבים, עלולה לגרום לעלייה במשיכה של צואת הכלב ולמצב אשר נקרא קופרופאגיה. כאשר כלבים בוגרים מתחילים לאכול את הצואה שלהם, מדובר על תופעה לא תקינה, אשר יכולה להעיד על כך שהם סובלים מחוסר ספיגה של חומרים מזינים או מחוסרים תזונתיים בתזונה שלהם. בכל מקרה שבו הכלב שלכם אוכל את הצואה שלו, חשוב שתבדקו ממה זה נובע והאם התזונה שלו לא מספקת אותו. אם מדובר על בעיה התנהגותית כלשהי, כדאי מאוד לבחור מאלף כלבים מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם להתמודד עם הבעיה המדוברת בצורה הטובה ביותר.

אכילת צואה - כל המידע על התופעה הזו שנקראת קופרופאגיה

אכילת צואה אצל כלבים – מה חשוב לדעת?

אכילת צואה בקרב כלבים נחשבת לדבר טבעי כאשר מדובר על כלבה אשר אוכלת את צואת הגורים שלה בכדי לשמור על ההיגיינה שלהם או בכדי לנקות את הסביבה שבהם היא מגדלת אותם. כמו כן, לעיתים היא מלקקת את פי הטבעת שלהם בכדי לסייע להם להתפנות. הגורים אשר מחקים את אמא שלהם לומדים ממנה לבצע את הפעולה המדוברת ומתחילים לאכול את הצואה שלהם בעצמם. לרוב הגורים מפסיקים לעשות זאת ככל שהם מתבגרים.

לעיתים קרובות כלבים אוכלים את הצואה שלהם בשל תזונה לא מאוזנת, בריאה או איכותית אשר מובילה אותם לחוסרים תזונתיים שמובילים אותם לתאבון מוגבר. ספיגת מזון לא טובה וכן צריכה קלורית לא מספקת מהווים סיבות לאכילת צואה. בעיות אחרות שיכולות לגרום לאכילת צואה בקרב כלבים הם תולעי מעיים, סכרת, סינדרום קושינגס, נטילת טיפול בסטרואידים, פעולת יתר של בלוטת התריס ועוד.

מעבר לסיבות הללו, לעיתים כלבים שעושים צואה בבית אוכלים את הצואה שלהם בכדי להסתיר את המעשה ועל מנת להימנע מעונש מהבעלים שלהם, וכן לעיתים הם עושים זאת בכדי לקבל תשומת לב מהבעלים שלהם.

כיצד מטפלים בכלב שאוכל את הצואה שלו

אכילת צואה היא ללא ספק הרגל מלוכלך ולא נעים כלל, אך מעבר לכך היא מהווה הרגל מסוכן שיכול לגרום לכלב להידבק במחלות, זיהומים שונים, תולעת פארקים וכן טפילי מעיים. כתוצאה מאותם סיכונים הכלב עלול לסבול משלשולים, הקאות, התייבשות ולא פעם להגיע לסכנת חיים ממש, ועל כן אין ספק שחשוב לטפל בבעיה המדוברת כמה שיותר מהר. בשלב הראשון יש למנוע גישה של הכלב לצואה. יש לאסוף את הצואה של הכלב לאחר שהוא מסיים, לטייל איתו רק כאשר הוא קשור וכן לפנות לוטרינר במידה וחושבים שהוא עושה זאת בשל בעיה בריאותית. חשוב גם לבחון את התזונה שלו ולהבין האם היא לא מתאימה לו והאם יש לו חוסרים כאלה ואחרים בתזונה.

אם הכלב אוכל צואה בשל בעיה התנהגותית, כדאי מאוד לבחור אילוף בפנסיון שילמד את הכלב כיצד לא לאכול צואה וכיצד להשיג את תשומת הלב שהוא חפץ בה בדרכים טובות יותר. אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לאלף בו את הכלב שלכם ולטפל בבעיית אכילת הצואה שלו, כדאי שתכירו את אמיתי טל, מאלף כלבים בכיר שהקים את חברת PDI מתוך אהבתו הגדולה לכלבים. אמיתי למד את תחום הפסיכולוגיה של הכלב והוא והצוות המקצועי שלו יודעים כיצד לאלף כלבים בצורה היעילה והטובה ביותר, באמצעות שיטת עבודה נכונה ותואמת לכל כלב בהתאמה לעולמו האישי וצרכיו. כמו כן אמיתי טל מחזיק פנסיון לכלבים מקצועי בו תוכלו להשאיר את כלבכם במהלך חופשה בידיעה שהכלב שלכם בידיים טובות.