כתובת

מושב מגשימים

כלב חדש בשכונה – על כלבים וטריטוריה

כלב חדש בשכונה - על כלבים וטריטוריה

כלבים הם חיות טריטואליות והם מסמנים מקום או חפץ כשלהם בצורות שונות. חשוב מאוד להבין שאם הגיע לשכונה כלב חדש או אם הכלב שלכם מרגיש לא בנוח בביתכם מכיוון שהבאתם עוד בעל חיים לבית, לרוב הוא יביע את זה באמצעות התנהגויות שונות, כאשר ההתנהגות הנוחה יותר יכולה להיות נביחות וההתנהגות הפחות נוחה עלולה להיות השתנה על הספות בסלון ביתכם. חשוב מאוד להבין כי סימון טריטוריה אצל הכלב נחשבת לפעולה טבעית ועל כן, חשוב מאוד להתייחס לזה בצורה הנכונה. אם אתם יודעים שהגיע לשכונה כלב חדש, כדאי שתתייעצו עם מאלף כלבים מקצועי אודות אילוף כלבים רלוונטי לנושא הטריטוריה של הכלב.

סימון טריטוריה אצל כלבים

סימון טריטוריה אצל כלבים לרוב תהיה באמצעות הטלת מימיו של הכלב. כך הכלב למעשה מפגין דומיננטיות או רצון להקל על רגשות החרדה שהוא חש. סימון טריטוריה שונה מעשיית צרכים שכן, לצורך סימון טריטוריה הכלב ישתמש בכמות קטנה של פיפי על כל דבר שהוא מחשיב לשלו. כלומר, אם יצאתם עם הכלב והוא חש צורך לסמן טריטוריה על כל דבר קטן ברחוב, יתכן מאוד שהוא חש מאוים מהכלב החדש שהגיע לשכונה. אולם, חשוב מאוד לדעת כי כלבים מסמנים טריטוריה גם בשל סיבות אחרות שחשוב להכיר.

סיבות אפשריות לסימון טריטוריה

סיבות אפשריות לסימון טריטוריה יכולות להיות בעל חיים חדש שהבאתם לבית או חוסר יציבות ביחסים בין הכלב ובין בעל חיים אחר ותיק במשפחה. הכלב יסמן את הטריטוריה שלו בכדי לייצב את המקום שלו. גם אדם חדש בבית עלול לגרור התנהגות מעין זאת מצד הכלב וגם חפצים זרים לכלב שנכנסים לבית אשר יש בהם ריח של חיות זרות עלולים לגרום לכלב לסמן טריטוריה. בנוסף לכך, עזיבה של בן משפחה גם עלולה לגרום לכלב לסמן טריטוריה בדרכים שונות.

יש סיכוי כמובן שהגיע לשכונה כלב חדש שהכלב שלכם חש מאוים מפניו או חש שהוא פלש לו למרחב האישי. אם הכלב שלכם איננו מסורס או מעוקר הסיכוי שלו לסמן טריטוריה יהיה גבוה הרבה יותר. כלבים שאינם מסורסים הרבה יותר אסרטיביים ונוטים יותר להרגל המדובר. חשוב לדעת שישנם כלבים אשר מסמנים טריטוריה רק בנוכחות של כלבות, במיוחד אם הן מיוחמות.

גם אם הכלב שלכם מאולף ולא היה חולם לעשות צרכים בתוך הבית, לא פעם כאשר הוא יחוש מאוים, חרד או שהוא ירגיש כי מאיימים על המקום שלו באופן כלשהו, הוא יסמן טריטוריה. חשוב לזכור שגם אם מדובר על התנהגות שמרתיעה בני אדם, עבור כלבים זהו אמצעי תקשורת אשר מדגיש אמירה מאוד ברורה שלהם: זה השטח שלי! הכלב למעשה מדגיש את ההיררכיה בשכונה לכלב החדש ומדגיש מהו המקום שלו לעומתו.

אם הכלב שלכם מסמן טריטוריה בשל כלב שחדש שהגיע לשכונה ואתם מעוניינים לסייע לו להתמודד עם זה בצורה הטובה ביותר, אתם יכולים לבחור עבורו אילוף כלבים בפנסיון, כאשר חשוב מאוד לבחור בפנסיון אשר ידוע ביכולת המקצועית שלו לאילוף כלבים עם כל בעיית התנהגות באשר היא.

אילוף כלבים בחברת IPD אשר הוקמה על ידי טל אמיתי, זה ללא ספק הדבר הנכון והטוב ביותר לכל כלב. טל הקים את החברה מתוך אהבתו הגדולה לכלבים, לאחר שלמד לא מעט אודות הפסיכולוגיה של הכלב וכיצד ניתן לאלף כלבים בצורה נכונה ומקצועית, בהתאם לעולם הפנימי של הכלב.