כתובת

מושב מגשימים

יש תינוק חדש בבית – כך תכינו את הכלב לתוספת החדשה

יש תינוק חדש בבית - כך תכינו את הכלב לתוספת החדשה

אם יש לכם כלב ועתיד בקרוב להצטרף תינוק חדש למשפחה, חשוב מאוד שתזכרו להכין את הכלב לקראת בואו של התינוק החדש. כדאי לזכור שעד כה הכלב היה רגיל להיות מושא תשומת הלב היחיד בבית ופתאום הוא צריך להתרגל לכך שיש תינוק חדש ותובעני שגוזל ממנו את מלוא תשומת הלב. על כן, חשוב לבצע הכנה רצינית לקראת בואו של התינוק החדש. אם אינכם יודעים כיצד להכין את הכלב בצורה הטובה ביותר, תמיד תוכלו לבחור באופציה של אילוף בפנסיון שבו יש אנשי מקצוע שידעו כיצד לסייע לכם להכין את הכלב לבואו של התינוק שלכם בצורה הטובה ביותר, יחד איתכם.

יש תינוק חדש בבית - כך תכינו את הכלב לתוספת החדשה

הכנת הכלב לקראת בואו של התינוק 

ההכנה של הכלב לקראת בואו של התינוק החדש יכולה להיות עוד לפני הלידה ולמעשה כבר מהרגע שאתם יודעים שאתם בהריון. חשוב שהכלב יהיה מסורס וזאת בכדי שהוא יהיה רגוע יותר וממושמע יותר, וכן חשוב מאוד לקחת אותו לבדיקה ולוודא כי הבריאות שלו תקינה. אם לכלב יש בעיות התנהגות שונות, כגון פחדים, אגרסיביות ועוד, חשוב מאוד לפנות למאלף כלבים מקצועי כדי לטפל בבעיות שלו כמה שיותר זמן לפני הלידה. חשוב לתרגל עם הכלב באופן אינטנסיבי פעולות אילוף של משמעת בסיסית וכן כדאי להרגיל את הכלב להברשה תדירה וקציצת ציפורניים, שלא יהווה באופן כלשהו סכנה עבור התינוק. כדאי להרגיל את הכלב לקולות של בכי תינוקות באמצעות הקלטות, רעש של צעצועי תינוקות ועוד. כמו כן, אם הכלב רגיל לישון אתכם במיטה או בחדר שלכם ואתם מעוניינים לשנות זאת כאשר התינוק יגיע, הקפידו לבצע את השינוי טרם הלידה בצורה הדרגתית ויעילה עבור הכלב.

ביום הלידה – כיצד להכין את הכלב לקראת בואו של התינוק

כאשר אתם נוסעים לבית החולים ללדת, יש לדאוג מראש שהכלב יישאר אצל אדם כלשהו שישמור על סדר היום שלו. יש להביא לבית מבעוד מועד מבית החולים בגד או שמיכה עם הריח של התינוק ולתת לכלב להריח בכדי שיתרגל לריח. בחזרה מבית החולים עליכם לזכור שהכלב מחכה לראות אתכם בשל העובדה שלא ראה אתכם כמה ימים, ועל כן אל תשכחו להתייחס אליו כאשר אתם מגיעים הביתה. ניתן גם להביא לו מתנה כלשהי שהוא אוהב. כדאי שהחזרה לבית לא תהיה אירוע רועש או רב משתתפים על מנת שהכלב לא ילחץ. חשוב מאוד להעניק לכלב תשומת לב ולא רק כאשר התינוק ישן וכמובן שחשוב מאוד שלא להזניח את הטיפול בכלב על אף שהטיפול בתינוק חדש יכול להיות קשה ואינטנסיבי. 

אם אתם מעוניינים להכין את הכלב שלכם בצורה הטובה ביותר לקראת בואו של תינוק חדש, כדאי שתכירו את חברת IPD שהקים אמיתי טל. מדובר על מאלף כלבים בכיר אשר למד בבלגיה 7 שנים את התחום, לרבות פסיכולוגיית כלבים, והוא מומחה בכל מה שנוגע לתקשורת עם הכלב. החברה שמה דגש על כל חידוש בתחום התקשורת עם הכלב ואילוף ומיישמת את כל הידע שלה.