כתובת

מושב מגשימים

ללמד את הכלב טריקים – האם זה באמת חשוב

ללמד את הכלב טריקים - האם זה באמת חשוב

כל אדם שיש לו כלב תוהה האם כדאי לאלף אותו ואם אכן כדאי אז באיזו שיטה כדאי לאלף אותו. אחד הדברים שבעלי כלבים שומעים לא פעם הוא ללמד את הכלב טריקים. אם אתם תוהים מהם אותם טריקים שאפשר ללמד כלבים והאם בכלל כדאי ללמד את הכלב שלכם טריקים, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא.

ללמד את הכלב טריקים - האם זה באמת חשוב

טריקים לכלבים – האם הם נחוצים במסגרת אילוף כלבים?

אילוף כלבים יכול להתבסס, בין היתר, גם על ללמד את הכלב טריקים שונים. כאשר מדובר בטריקים, מדובר למעשה בתרגילים ופעולות שונות אשר מלמדים את הכלב לצורך שעשוע ולאו דווקא לצורך תקשורת בסיסית יומיומית. אם אתם תוהים למה בעצם ללמד את הכלב שלכם טריקים, הרי שכל טריק שהכלב לומד יכול להעשיר את אוצר המילים בשפה המשותפת שלכם כבעלי הכלבים עם הכלב. טריק מהווה למעשה מילים שגם בעל הכלב וגם הכלב מבינים וכך הם יוצרים שפה משותפת. ככל שמלמדים את הכלב יותר התנהגויות חדשות כאותות או טריקים כך בעצם מעשירים את אוצר המילים שלו.

כמה טריקים כדאי ללמד את הכלב?

מדובר על שאלה חשובה, אך יש להבין כי לשאלה זאת אין תשובה חד משמעית. לכל כלב יש את קצב הלמידה שלו וחשוב מאוד להבין מהו קצב הלמידה של הכלב מתוך היכרות איתו ועם המוטיבציה שלו ללמוד. חשוב מאוד ללמד את הכלב טריקים בצורה הדרגתית וכיפית עבורו ובשילוב עם המון חיזוקים חיוביים.

איזה טריקים כדאי ללמד את הכלב? – יצאנו לשאול מאלף כלבים

לא משנה איזה טריקים תבחרו ללמד את הכלב שלכם. כל טריק שבו תחברו יכול לעשות עבודה נפלאה ולהשיג את המטרה הראשית שהיא פיתוח שפה משותפת כמה שיותר עשירה ורחבה עם הכלב שלכם. כדאי להתחיל עם טריקים קלים, כאשר כל הזמן צריך לשים לב שאתם בתקשורת חיובית עם הכלב שלכם. אם אתם תוהים כיצד מלמדים את הכלב טריקים בהצלחה, הנה כמה טיפים:

ראשית כל, עליכם להגדיר מהו הטריק ומהי הפעולה הסופית שאתם מעוניינים שהכלב יבצע. לאחר מכן, יש להגדיר שלבים בדרך למטרה, מתוך היכרות עם הכלב שלכם ואיזה תתי פעולות אתם מעוניינים לראות אצל הכלב שלכם עד שהוא יגיע למטרה הסופית.

חשוב מאוד שתדאגו לחיזוקים חיוביים משמעותיים לכלב שלכם. בין אם מדובר על מזון או חטיף שהכלב אוהב או צעצוע אהוב. בנוסף לכך, הכינו סביבה נעימה לכל עבר למידה, סביבה שבה לא חם מדי ולא קר מדי על מנת שהכלב יצליח להתרכז.

יש להתחיל בשלב הקל ביותר בדרך למטרה וחשוב לחזק את הכלב בכל פעולה שאתם רוצים ומצפים שהוא יעשה כאשר הוא אכן עשה אותה.

חשוב לתרגל עם הכלב כל שלב כמה פעמים על מנת שהדבר יוטמע בו כמה שיותר טוב.

אם אתם מעוניינים לאלף את הכלב שלכם בצורה מקצועיות יותר, אתם יכולים לבחור אילוף כלבים בפנסיון. אם אתם מחפשים את הפנסיון הטוב ביותר לאילוף הכירו את אמיתי טל, מאלף כלבים בכיר אשר ייסד את חברת IPD מתוך אהבתו לכלבים. בפנסיון המדובר עוסקים בפתרון בעיות התנהגות ומשמעת של הכלב מתוך התמחות בפסיכולוגיה של הכלב, בניית תקשורת טובה בין הכלב ובעליו, חינוך גורים, אילוף כלבי שמירה, גידול כלבי עבודה ועוד. אמיתי טל למד את התחום מהטובים ביותר וכיום הוא מאלף כלבים בפנסיון לכלבים בצורה המקצועית ביותר התואמת לכל כלב ובעליו.