כתובת

מושב מגשימים

איך לבחור מאלף כלבים- המדריך המלא

איך לבחור מאלף כלבים- המדריך המלא

לא פעם אנשים שמאמצים כלב, בטוחים שהם יכולים לאלף אותו באופן עצמאי ולהתמודד עם הבעיות ההתנהגותיות שלו לבד. לעיתים קרובות הם מגלים שהדבר הרבה יותר קשה מכפי שהם חשבו והם מוצאים את עצמם מחפשים מאלף כלבים מקצועי שיסייע להם. חשוב מאוד לדעת שבחירה מראש במאלף כלבים יכולה למנוע בעיות שונות שצצות מניסיון אילוף עצמאי של כלב. לכן, אם אימצתם כלב, חשוב מאוד שתשקלו ברצינות אילוף בפנסיון על ידי מאלף מקצועי ומנוסה. אם אתם תוהים כיצד לבחור את המאלף הטוב ביותר עבור הכלב שלכם, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מה תפקידו של מאלף כלבים?

חשוב להבין כי לאילוף כלבים יש שתי מטרות עיקריות: מטרה אחת היא שהכלב יבצע פקודות שונות כגון: שב, בוא, למקום, עזוב ועוד והמטרה השנייה היא פתרון בעיות התנהגות כגון: שהכלב לא יסב נזקים לבית כאשר הוא נשאר לבד לבית, שהכלב לא ירדוף אחרי חתולים, ללמד את הכלב להבדיל בין שמירה על הבית לבין עוינות כלפי אורחים ועוד.

כיצד בוחרים מאלף כלבים שיתאים לכלב שלכם?

כיום ניתן למצוא לא מעט מאלפי כלבים המציעים את שירותיהם. יחד עם זאת, אין ספק שלא כדאי שתבחרו בכל מאלף כלבים באשר הוא לכלב שלכם. הנה כמה דברים שכדאי לכם לבדוק טרם אתם בוחרים במאלף כלבים:

ראשית כל, עליכם לבדוק האם למאלף יש ניסיון והמלצות.

שנית, עליכם לברר באיזה גישות אילוף וחינוך הוא עובד וכן מהי ההשכלה הפורמלית שלו. האם הוא מאלף כלבי עבודה או רק כלבים ביתיים, האם הוא מטפל במגוון בעיות התנהגות של כלבים, האם יש לו כמה גישות לאילוף ועוד.

מכיוון שאין גוף מסמיך פורמלי בתחום האילוף, חשוב מאוד שהמאלף ילמד במכללה תחת חסות או השגחה של גוף אקדמאי או לימודי בכיר.

כמו כן, חשוב מאוד לוודא כי המאלף המיועד למד במקום שבו מיישמים טכניקות חדשות של פסיכולוגיה של הכלב אשר מקלות על ההבנה שלו את העולם וכן מאפשרות עבודה על בסיס הבנת החשיבה באופן חיובי ולא רק על בסיס שינון של פקודות.

חשוב לברר מהן האפשרויות העומדות על הפרק לאילוף הכלב שלכם ואם צורת העבודה מתאימה לכם. יש לערוך תיאום ציפיות עם מאלף מבחינת המיקום, שעות העבודה עם הכלב, זמינות נוספת של המאלף, מהי רמת השותפות שלכם בתהליך ועוד.

לבחור את המאלף הטוב ביותר לכלב שלכם

אם אתם מעוניינים באילוף מקצועי לכלב שלכם, כדאי שתבחרו בBDI, חברה אשר הוקמה על ידי אמיתי טל, מאלף כלבים בכיר. אמיתי הקים את החברה מתוך אהבתו האדירה לכלבים והוא מתמחה בפתרון בעיות התנהגות ומשמעת מתוך הכרות והבנה עם הפסיכולוגיה של הכלב, בניית תקשורת טובה בין הכלב לבעלים שלו, חינוך גורים, אילוף כלבים לתחרויות ספורט, אילוף כלבי שמירה, גידול כלבי עבודה ועוד. אמיתי למד את תחום האילוף ופסיכולוגיית כלבים בהוראת המומחה העולמי ג'ון פיליפ בבלגיה והוא נחשף למגוון סיטואציות שונות במשך 7 שנות הלימוד שלו הקשורות לעולמם של הכלבים. האילוף בBDI הוא מתוך גישה אוהבת ומכילה של הכלב ובד בבד, ידע מקצועי רחב היקף הנוגע למתן מענה לבעיות התנהגות ועוד.